Become A Member

NSWCA Class D Ratings-12/10/21

Class D
2021-22 Class D NSWCA Tournament Ratings
1. Sutherland
2. Winside
3. Mullen
4. East Butler
5. Plainview
6. Burwell
7. Neligh-Oakdale
8. Howells-Dodge
9. Arapahoe
10. Thayer Central

2021-22 Class D NSWCA Dual Ratings
1. Sutherland
2. Mullen
3. Thayer Central
4. Ravenna
5. Pender
6. Arapahoe
7. Summerland
8. Bridgeport
9. Maxwell
10. Twin Loup

106
1. Sebastian Sauceda, Shelton
2. Jeffery Forsen, Mullen
3. Wyatt Heessel, Maxwell
4. Tristan Olson, Anselmo-Merna
5. Robert Aschoff, Osmond
6. Carter Brandyberry, Alma
113
1. Reece Kocian, East Bulter
2. Creel Weber, Hemingford
3. Tristen Krueger, North Central
4. Garrett Wedemeyer, Ravenna
5. Nolan Osborn, Twin Loup
6. Dierks Nekoliczak, Central Valley

120
1. Dayton Gipe, Sandhills Valley
2. Lane Bohac, East Butler
3. Jacob Fox, Axtell
4. Jacoby Mann, Winside
5. Carter Beckman, Elgin/Pope John
6. Eli Paxton, Mullen
126
1. Cayden Ellis, Winside
2. Cauy Kohl, Sutherland
3. Luke Polivka, East Butler
4. Jordan Mosel, Plainview
5. Lance Russell, High Plains
6. Clayton Wedemeyer, Ravenna

132
1. Scout Ashburn, Plainview
2. Brenner McLaughlin, Thayer Central
3. Matt Bruns, Sutherland
4. Nickolas Kuehn, Kenesaw
5. Jacob Kerns, Southwest
6. Kyle Durfee, Mullen
138
1. Jon Peterka, Sutherland
2. Cinch Kiger, Overton
3. Kyler Mose,l Plainview
4. Gaven Nutter, North Platte St. Pat's
5. Gatlin Reimers, Palmer
6. Justin Knoll, Shelby-Rising City
145
1. Samuel Foster, Sutherland
2. Grady Belt, Shelby-Rising City
3. Art Escalante, Winside
4. Tyce Porter, Anselmo-Merna
5. Wyatt Urkoski, High Plains
6. Chase Gracey, Mullen
152
1. Levi Lewis, North Central
2. Hunter Cook, Sutherland
3. Spencer DeNaeyer, Mullen
4. Tristian White, Arapahoe
5. Tanner Frahm, Plainview
6. Ethan Baumert, Guardian Angels Central Catholic
160
1. Ayden Molzahn, Alma
2. Gabe Escalante, Winside
3. Will Gunning, Plainview
4. Trevin Brecka, East Butler
5. Steven Menke, Bridgeport
6. Dedrick Dowding, Palmyra

170

1. Aiden Kuester, Neligh-Oakdale
2. Levi Belina, Howells-Dodge
3. Trey Kirch, Garden County
4. Tristion Stearns, Brady
5. Kolby Welling, Crawford
6. Conner Bryner, Wauneta-Palisade
182
1. Cooper Slingsby, Ansley/Litchfield
2. Jestin Bayer, Howells-Dodge
3. Chase Pawloski, Pleasanton
4. Kolby Larson, Burwell
5. Brett Bridger, Fullerton
6. Slate Micheel, Twin Loup
195
1. Reece Zutavern, Sandhills/Thedford
2. Alex Gideon, Burwell
3. Colton Thiele, Summerland
4. Owen Woodward, Ravenna
5. Mason Topp, Winside
6. Justin Scholls, North Platte St. Pat's
220
1. Gunner Reimers, Palmer
2. Gavin White, Sutherland
3. Kayden Stubbs, Maxwell
4. Keegan Shuler, Hitchcock County
5. Gavin Anderson, Hyannis
6. Clayton Hardy, Southwest
285
1. Logan Mueller, Summerland
2. Levi Kerner, Arapahoe
3. Thomas Psota, Ravenna
4. Ashton Meyer, Perkins County
5. Isaac Welch, Mullen
6. Brendon Hall, Sumner-Eddyville-Miller