Become A Member

NSWCA Class C Rankings-2/11/21

Nebraska Scholastic Wrestling Coaches Association
Class C Rankings 2/11/21
Team Rankings – Tournament
1 Central City
2 David City
3 Aquinas Catholic
4 Logan View
5 Milford
6 O’Neill
7 Cross County-Osceola
8 Raymond Central
9 Ord
10 Arlington
Dual Rankings
1 Aquinas
2 David City
3 Central City
4 Milford
5 Boone Central
6 Logan View
7 Raymond Central
8 O’Neill
9 Amherst
10 Yutan
106
1.) Drew Garfield, Central City 11
2.) Pedro Hernandez, Wilber-Clatonia 10
3.) Trenton Arlt, Oakland Craig 12
4.) John Alden, O’Neill 9
5.) Trevin Edwards, Loomis-Bertrand 12
6.) Robbie Fischer, Crofton-Bloomfield 9
113
1.) Ely Olberding, Fort Calhoun 10
2.) Cole Kunz, Central City 11
3.) Jose Escandon, Gibbon 11
4.) Jacob McGee, Logan View 10
5.) Jakob Kavan, Aquinas Catholic 9
6.) Zach Bongers, David City 11
120
1.) Aaron Ohnoutka, Bishop Neumann 10
2.) Lance Olberding, Fort Calhoun 10
3.) Gavin Dozler, Boone Central 11
4.) Tristan Burbach, Central City 9
5.) Simon Schindler, David City 11
6.) Riley Waddington, Wood River 10
126
1.) Chris Williams, Valentine 12
2.) Alex Schademann, Filmore Central 10
3.) Konnor Schluckebier, Milford 12
4.) Zack Zitek, Aquinas Catholic 12
5.) Mitch Albrecht, Raymond Central 12
6.) Keaghon Chini, Connestoga 11
132
1.) Quentyn Frank, Amherst 11
2.) Logan Bryce, Raymond Central 11
3.) Ty Rainforth, O’Neill 11
4.) Eli Vondra, Milford 11
5.) Cameron Williams, Conestoga 12
6.) Noah Scott, Aquinas Catholic 12
138
1.) Dyson Kunz, Central City 12
2.) Hunter Vandenburg, Aquinas Catholic 11
3.) Tommy Lokken, Wilber-Clatonia 12
4.) Roberto Valdivia, Logan View 12
5.) Logan Burt, Tekamah-Herman 10
6.) Seth Fairbanks, Bishop Neumann 12
145
1.) Hunter Gilmore, Arlington 12
2.) Christopher Nickolite, Aquinas Catholic 11
3.) Brady Thompson, O’Neill 11
4.) Hunter McNulty, Logan View 12
5.) Cal Janke, Archbishop Bergan 11
6.) Korbyn Battershaw, Battle Creek 11
152
1.) Cameron Graham, Cross County/Osceola 11
2.) Conner Kreikemeier, Raymond Central 11
3.) Clayton Harris, David City 12
4.) Christopher Feldner, Kearney Catholic 12
5.) Trevor Widener, Bridgeport 12
6.) Ethan Mullaly, North Bend 12
160
1.) Joe Hinrichs, Sutton 12
2.) Nolan Eller, Aquinas Catholic 12
3.) Gavin Zoucha, Malcom 11
4.) Garret Kluthe, Ord 12
5.) Bryce Reed, Cross County-Osceola 12
6.) Francisco Mendez, Norfolk Catholic 12
170
1.) Josh Miller, Arlington 12
2.) Sam Moore, Central City 12
3.) Jaxson Jones, Twin River 12
4.) Tre Daro, David City 11
5.) Christopher Scdoris, Milford 11
6.) Brayton Jarosik, South Central Unified 12
182
1.) Dylan Vodicka, David City 12
2.) Kelen Meyer, Ord 12
3.) Jesse Drahota, Ravenna 12
4.) Caden Egr, Yutan 12
5.) Michael Andel, Aquinas Catholic 11
6.) Sawyer Kunc, Wilber-Clatonia 11
195
1.) Burton Brandt, Syracuse 12
2.) Kyle Sterup, Cross County-Osceola 12
3.) Logan Booth, Logan View 11
4.) Brandon Beeson, Tri County 12
5.) Aiden Worthey, HTRS 11
6.) Hunter Oborny, Milford 9
220
1.) Carl Mundt, Nebraska Christian 12
2.) James Escamilla, David City 12
3.) Jazper Ames, Lutheran High NE 12
4.) Quran Cook, Yutan 10
5.) Nathan Coley, Mitchell 12
6.) Jared Janssen, Crofton-Bloomfield 11
285
1.) Jake Ingwersen, David City 12
2.) Kolby Johnson, Madison 12
3.) Terrence Heyes, Cross County-Osceola 12
4.) Daven Whitley, BRLD 10
5.) Carson Fehlhafer, Centennial 11
6.) Isaac Wilcox, Norfolk Catholic, 11