Become A Member

NSWCA Class A Rankings 2/3/21

Nebraska Scholastic Wrestling Coaches Association
Class A Rankings 2/3/21
Class A Top 10 Meet Teams
1. Millard South
2. North Platte
3. Papillion-LaVista
4. Lincoln East
5. Grand Island
6. Norfolk
7. Columbus
8. Omaha Central
9. Omaha Westside
10. Lincoln Southwest
TOP 6 INDIVIDUALS
106
1. Miles Anderson Millard South
2. Mohamud Abdi Omaha Bryan
3. Gabe Truman Lincoln East
4. Presden Sanchez Creighton Prep
5. Logan Edwards Omaha Westside
6. Jesse Lewis Norfolk
113
1. Brandon Baustert Lincoln East
2. Juan Pedro Grand Island
3. Archer Heelan Kearney
4. Adrian Bice Columbus
5. Cree Soe Omaha Bryan
6. Gavin Van Driel Norfolk
120
1. Caleb Coyle Millard South
2. Keith Smith Lincoln East
3. Gabe Grice Bellevue East
4. Solomon Allerheiligen Millard North
5. Juilo Reyes Omaha Burke
6. Blake Cerny Columbus
126
1. Conor Knopick Millard South
2. Blake Cushing Grand Island
3. Kash Bates Lincoln Southwest
4. Case Jurgens Lincoln East
5. Cadyn Kucera Columbus
6. Jordan Bobier Papillion LaVista
132
1. Garrett Grice Bellevue East
2. Jaylan Ruffin North Platte
3. Landon McLaughlin Lincoln Southwest
4. Westin Godfrey Norfolk
5. Aiden Roberston Millard South
6. Rogelio Ruiz Grand Island
138
1. Joel Adams Millard South
2. Daniel DeRosier Bellevue East
3. Darin Diaz North Platte
4. Ian Rudner Papillion LaVista
5. Nic Swift Lincoln East
6. Grant Kingston Elkhorn South
145
1. Tyler Antoniak Millard South
2. Brody Arrants Grand Island
3. Jake Licking Norfolk
4. Beau Hostler Kearney
5. Jack Hamilton Papillion La Vista
6. Tobin Wingender Omaha Bryan
152
1. Nick Hamilton Papillion LaVista
2. Scott Robertson Millard South
3. Deon Davis Omaha Central
4. Gage Ferguson Kearney
5. Michael Myers Omaha Westside
6. Ryan Mazour Lincoln Pius X
160
1. Antrell Taylor Millard South
2. Josh Licking Norfolk
3. Tommy Wentz Fremont
4. Cash Arensdorf North Platte
5. Ayden Welch Elkhorn South
6. Kolby Lukasiewicz Grand Island
170
1. Cole Price Papillion LaVista
2. Guillermo Espinoza Millard North
3. Blayze Standley Columbus
4. Jack McDonnell Bellevue West
5. Caeden Olin Millard South
6. Cameron Cunningham Gretna
182
1. Gavin Brauer North Platte
2. Justin Davis Omaha Central
3. Joey Glogowski Creighton Prep
4. Henry Thomsen Elkhorn South
5. Noah Blair Millard West
6. Lucas Nigh Millard North
195
1. Vincent Genatone North Platte
2. Charlie Nosal Millard West
3. Cole Haberman Omaha Westside
4. Connor Hoy Millard South
5. John Friendt Lincoln Southeast
6. Aiden Ingwerson Lincoln East
220
1. Tony Pray Creighton Prep
2. Noah Spriek Lincoln Southwest
3. Dario Rodriguez Kearney
4. Ryan Zatechka Omaha Westside
5. Grant Moser Fremont
6. Tyler Stewart Omaha North
285
1. Cade Haberman Omaha Westside
2. Zephaniah Sivels Millard North
3. Nolan Olafson Millard South
4. Michael Isele Grand Island
5. Brayden Heffner Norfolk
6. Tyson Danner Omaha Northwest