You Are Here: Home » Hall of Fame – Competitors

Hall of Fame – Competitors

Past Winners Are Listed Below

2012 Brad Vering Howells & UNL
2012 Denny Cozad Omaha Benson & UNO
2012 Phil Hoyt Mullen & Chadron State
2011 Travis Goings Rushville
2011 Daryl Meyer York
2011 Jeremy Poulson Elgin
2011 Mike Spellman Crete
2010 Ted Glover Norris
2010 David Miller Kearney
2010 Steve Otte Wisner Pilger
2010 Tom Ruffino South High
2010 Theodore A.W. Reehl Crete
2009 Kevin Nordhues Greeley
2008 Paul Havel Wilber-Clatonia, Drake Univ., UNL
2008 Marvie J. Lyon Rushville High School
2008 Bob McCaw Bellevue High School and Kearney State
2008 Donny Seifried Sargent High School and Chadron State
2007 Braumon Creighton Millard North/UNO
2007 Dale Simmonds Bellevue/Oklahoma State//BYU
2007 Rod Tickle Ogallala
2006 Steve Costanzo Bennington / UNO
2006 Max Kant Winside/UNL
2006 Jason Kelber UNL
2006 Mike Max Cozad, Burwell, Chadron State
2006 Charlie Sherertz Columbus/Univs. Iowa & Maryland
2005 Dan Brand Bellevue/UNL
2005 John DeGeorge Omaha South/UNO
2005 Alan Hamar Crawford
2005 Bob Headley Elkhorn
2004 Mike Abboud Omaha Central
2004 Tim Cahill Millard South/UNL/UNO
2004 Dave Clark Boystown/Millard
2004 Len Dickinson Lincoln East
2004 Matt Rogers Mullen
2003 Samuel Kais Omaha Central
2003 Mark J. Lattin Mullen
2003 John R. Sherlock Omaha South
2003 Scott Stara David City
2003 Trevor Weatherfield Bennington
2002 Frank Giglitto Omaha Tech
2002 Wendell Hakanson Omaha Benson & UNO
2002 Bill Meyers Omaha Benson & UNO
2001 Bernie Hospodka Archbishop Ryan/UNO
2001 Paul Allen Martinez Omaha South/UNO
2001 Shane Strobel Clarks
2001 Steve Strobel Clarks
2000 Brian Hagan Gibbon
2000 Ed Moravec Omaha South
2000 Dhafir Muhammad UNO
2000 Joe Vacanti Omaha Central
1999 Mark Jensen Burwell
1999 Donny Nordhues Greeley
1999 Kenny Nordhues Greeley
1999 Dirk Porath Mullen
1999 Louis J. Rotella, Sr. Omaha Central
1998 Jason Dethlefs Bennington
1998 Gary Kipfmiller UNO
1998 David Mackie Omaha Central
1997 Marc Bauer Kearney
1997 Bob Johnson Gordon
1997 Duane Martin Omaha North
1996 Bob Lynch Broken Bow/Chadron
1996 David Washington Omaha Tech
1995 Mark Rigatuso UNO
1995 Jim Scherr UNL
1995 Greg Wilcox UNO
1994 Loyd Farris Omaha Tech
1994 Ray Oliver Omaha Tech
1993 Paul Gerjevic Omaha South
1993 Roy Jerred Banner County
1993 Dave Walton Omaha Westside
1992 Keven Anderson Schuyler/Kearney
1992 Mark Weston Kearney
1991 Curlee Alexander Omaha Tech
1991 Danny Fernau Butte
1990 Gary Baldwin Grand Island
1990 Jim Gifford Harrisburg
1990 Rudy Glur Columbus
1990 Mel Washington Omaha
1989 Dean Corner Omaha
1989 Ryan Kaufman Omaha
1989 Roye Oliver Omaha
1988 Tim Rimpley Lexington
1987 Don O’Connor Omaha
1986 Kyle Abrams Sidney
1986 Jim Haug Cozad
1986 Phil Monaco Omaha
1985 Milroy A. Harvey St. Paul
1985 Jim Raschke Omaha
1984 Frank Mancuso Omaha
1984 Mike Nissen UNL
1984 Milan Schneider Gibbon
1984 Robert Yambor Omaha
1983 Richard Brown Omaha
1982 Fred Brown Omaha
1982 Mike DiBiase Omaha
1982 Steve Ravenscroft Valentine
1982 Herb Reese Omaha
1982 Joe Scarpello Omaha

| © 2012 NSWCA. All Rights Reserved. Used By Permission | Site Design by: Broken Man Designs |

Scroll to top